Dom, v ktorom sa tancuje

Knižnica pre mládež mesta Košice pozýva na predstavenie knihy Dom, v ktorom sa tancuje, ktorá vyšla pri príležitosti životného jubilea jedného z najvýznamnejších osobností slovenského folklóru, choreografickej tvorby a dlhoročného umeleckého šéfa úspešného folklórneho súboru Železiar, Vlada Urbana (70).
„Stretnutie s choreografom a učiteľom tanca, Vladom Urbanom sa uskutoční 24. januára 2017 o 17.00 hodine v LitParku na Kukučínovej 2 “, informuje Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Súčasťou stretnutia bude predstavenie publikácie Dom, v ktorom sa tancuje za účasti jej autorky, Zuzany Bobrikovej, ktorá na stránkach svojej knihy prostredníctvom rozhovorov oboznamuje s tými najzaujímavejšími momentmi aj celkovým prierezom profesijného života folkloristu, dlhoročného umeleckého vedúceho a riaditeľa folklórneho súboru Železiar, Vlada Urbana. „Beseda je určená pre všetkých, ktorí milujú tradície, folklór a tanec. Samozrejme tiež všetkým, ktorí sa chcú dozvedieť i niečo viac o človeku, ktorý je dušou i srdcom folkloristom a ktorý sa rozhodol celých 50 rokov svojho života venovať umeleckej tvorbe, pestrému folklóru a v neposlednej rade tiež výchove mládeže prostredníctvom hudby.“
Vlado Urban slovenské tradície šíril a prezentoval rovnako úspešne doma aj v zahraničí.

Plagát - Pdf