fb

Predstavenie katalógu Najkrajšie detské knihy 2017


V decembri už tradične pomáhame pri výbere kvalitnej detskej literatúry prostredníctvom katalógu Vianočná knižka sa otvára - Najlepšie detské knihy 2017.  Keďže katalóg predstavuje naozaj osvedčenú pomôckou pri výbere literatúry vhodnej pre jednotlivé vekové kategórie detského čitateľa odporúčame ho nielen rodičom, ale aj pedagógom.

Slávnostné predstavenie aktuálneho čísla pre rok 2017 sa uskutoční 14. decembra 2017 so začiatkom o 9.00 hod. v LitParku na Kukučínovej 2 v Košiciach.

Program: 

Čítať ďalej: Predstavenie katalógu Najkrajšie detské knihy 2017

Motivačné aktivity 2017 - hostia

Christiane Bornettová, diplomovaná knihovníčka
Pracuje v berlínskej mestskej knižnici Humboldt-Bibliothek ako koordinátorka pre prácu s deťmi a mládežou. Dlhý čas pracovala na knižničnom projekte Kinder werden WortStark v berlínskych štvrtiach Friedrichshain a Kreuzberg, Aktuálne sa už dva roky venuje projektu s ťažiskom na digitálnych médiách pri motivovaní k čítaniu. Zároveň je moderátorkou pracovnej skupiny berlínskych verejných knižníc zaoberajúcej sa touto témou. V rámci prebiehajúceho seminára predstaví svoju prácu s detským čitateľom prostredníctvom podujatia pre druhý ročník ZŠ, Snehovobiela rukavica a prezentáciou Literárna mediácia a podpora čítania v mestskej knižnici Reinickendorf ako príklad ponuky na vzdelávanie vo verejných knižniciach v Berlíne v kontexte digitálnych premien.

Fodor Péter
Osvetový pracovník, knihovník, historik, doktor filozofie a univerzitný docent. Od roku 1968 pôsobil v riadiacich funkciách v rôznych kultúrnych inštitúciách. Pracoval tiež ako pedagóg vo viacerých vysokoškolských inštitúciách. Od roku 1998 je riaditeľom knižnice v Budapešti (Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár). V rokoch 2003-2015 zastával funkciu predsedu združenia knižníc a IT ( Informatikai és Könyvtári Szövetség). V súčasnosti je kurátorom zbierky národného kultúrneho fondu (Nemzeti Kulturális Alap Közgyűjteményi Kollégium).

Čítať ďalej: Motivačné aktivity 2017 - hostia 

Motivačné aktivity s detským čitateľom 2017

Knižnica pre mládež mesta Košice pozýva na medzinárodný odborný seminár pre knihovníkov a pedagogických pracovníkov Motivačné aktivity s detským čitateľom. 

Dátum: 23. – 24. november 2017

Miesto: LitPark, Kukučínova 2, areál Kasární/Kulturparku – pavilón Bravo

Prihláška/návratka - registrácia najneskôr do 20.11.2017: 
 https://goo.gl/forms/uYLWA0b98tShEUC23

Program: v PDF

23.11.2017

Čítať ďalej: Motivačné aktivity s detským čitateľom 2017

Halloweenska noc v ZOO


Skutočne zaujímavý program zažili všetci, ktorí v piatok, 27. októbra 2017 prišli do košickej ZOO. V spolupráci so ZOO Košice tam naša knižnica rámci ôsmeho ročníka akcie Týždeň duchov - Strašidelný piatok pripravila zábavný halloweensky program. 

Spoločne s deťmi a našimi čitateľmi sme tam odhaľovali tajomstvá obávaných tvorov ako sú hady, obrovské pavúky, alebo desivý hmyz, ktoré sme si mohli obzrieť a dokonca niektoré aj vziať do rúk. Zároveň sme prispeli k  výzdobe areálu vlastnoručne zhotovenými výtvormi z tekvíc. Tento večer nakoniec vyvrcholil fakľovým pochodom.

Čítať ďalej: Halloweenska noc v ZOO

Kde bolo, tam bolo

Výstava: Kde bolo, tam bolo, Ľuboslav Paľo 
Termín: 1. 11. - 30. 11. 2017
Miesto: LitPark, Kukučínova ulica 2 v Košiciach 

Výstava Kde bolo, tam bolo pozostáva z ilustrácií rozprávkovej knihy s názvom Doktor Jajbolíto (Buvik, 2016), ktorú napísal ruský spisovateľ Korněj Čukovskij. Knihe bolo udelené ocenenie Najkrajšia detská kniha leta 2016, BIBIANOU, Medzinárodným domom umenia pre deti. Prostredníctvom krásnych ilustrácií tak deti môžu zavítať do sveta plného zvieratiek a zázračného doktora Jajbolíta, ktorý rozumie ich reči, a preto dokáže vyliečiť každú ich boliestku. Vďaka tomu sa však dostáva aj do dobrodružných situácií, ku ktorým pozýva všetkých návštevníkov výstavy.

Čítať ďalej: Kde bolo, tam bolo

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice