V decembri Celé Slovensko číta deťom

Knižnica pre mládež mesta Košice pozýva na decembrové vianočné vychytávky, podujatia, ktoré potešia, zabavia a tiež podnietia k zamysleniu.

Decembrové podujatia knižnice začínajú už v sobotu 3. decembra účasťou na Vianočných mama trhoch, ktoré budú prebiehať v ZŠ Hroncová od 13-tej hodiny. „Na trhoch nás nájdete s tradičnou vianočnou burzou. A už v pondelok, 5-teho decembra, začíname s akciou Celé Slovensko číta deťom aj na Mikuláša“, začína vymenúvať pripravované aktivity riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice, Iveta Hurná.

Projekt Celé Slovensko číta deťom je celoslovenská aktivita, ktorá vznikla s cieľom podpory čítania deťom. Jeho hlavnou programovou myšlienkou je čítať deťom pravidelne aspoň 20 minút denne. „Do projektu sa okrem materských a základných škôl zapájajú rôzne materské centrá a sociálne zariadenia pre deti po celom Slovensku, nevynímajúc knižnice. Preto sa od 5. do 9. decembra 2016 bude u nás naozaj veľa čítať. Zapojíme sa so všetkými 21 pobočkami a ponúkneme až 55 rôznych čítaní“, pokračuje Iveta Hurná. Čítania budú venované najmä Mikulášovi a blížiacim sa najkrajším sviatkom v roku, Vianociam. „Okrem čítaní pripravujeme v pobočke LitPark výstavu Čapkovci a Slovensko (5.12.2016 – 17.2.2017), ktorá na 12 paneloch informuje o zaujímavých faktoch zo života slávnych bratov Jozefa a Karla Čapkovcov a ich vzťahu k našej krajine. Ďalej si na komunitnom stretnutí v Nezábudke (9.12.2016), s výstižným názvom Podajme si ruky, pripomenieme aké dôležité je pomáhať si navzájom. V spolupráci s Romaro kher - Rómskym domom (8.12.2016) budeme spoločne hľadať odpoveď na otázku: Je zobrazovanie Rómov v médiách vyvážené? A tiež sa stretneme sa s klientmi Domka (15.12.2016), domova sociálnych služieb, aby sme si pomerali sily v tradičnom Vianočnom turnaji v stolnom tenise.“ Osviežením adventného času určite bude Mikulášsky koncert (7.12.2016) v LitParku, v podaní hudobníka Janka Hrubovčáka.
Informácie o ďalších decembrových a prázdninových aktivitách knižnice získate na webovej, resp. facebookovej stránke knižnice a tiež osobne v ktorejkoľvek pobočke knižnice. „Na záver chcem všetkým popriať krásny adventný a vianočný čas, plný lásky a porozumenia a tiež pozvať školákov na naše prázdninové aktivity, ktoré budú prebiehať v mimoškolských pobočkách knižnice“, dodáva Iveta Hurná.

Program - pdf   Zmena programu vyhradená!

Plagát Mama trh

Plagát Rómsky dom

Plagát Turnaj