Šaman od jazera Wakante - prezentácia knihy

Knižnica pre mládež mesta Košice pozýva na oficiálne uvedenie knihy o mladom, úspešnom a ctižiadostivom podnikateľovi, pre ktorého je práca zároveň záľubou a ktorý si vie svoj život užívať plnými dúškami - Šaman od jazera Wakante od autora Roderika Haydona.

Stretnutie sa uskutoční 27.1.2018 o 10.00 hod. v LitParku na Kukučínovej 2 a bude spojené s autorskou besedou.  

Plagát v Pdf

Seminár pre učiteľov - pozvánka

Pozvánka pre učiteľov I. a II. stupňa ZŠ na odborný seminár, ktorý sa uskutoční 2 . februára 2018 (piatok) od 8.30 - 13.30 hod. v pobočke LitPark na Kukučínovej 2, Košice. 
Seminár je určený pedagógom prvého a druhého stupňa ZŠ, lektorom detského prednesu, porotcom školských, okresných, regionálnych, krajských súťaží v detskom prednese.

Program:
8:00 - 8:30 Prezentácia účastníkov
8:30 - 9:30 Aké texty ponúknuť žiakom pre umelecký prednes: predstavenie projektu Najlepšie detské knihy 2017: Vianočná knižka sa otvára a predstavenie inšpirácií pre dramaturgiu detských prednesov prózy a poézie.
9:30 - 11:00 Montáž/koláž/skracovanie – podoby úprav literárneho textu pre detský
prednes I. praktická časť - úpravy, akceptovateľné podoby, otázky umeleckej
kvality recitovaných textov a interpretácie, ktoré s dramaturgiou neoddeliteľne
súvisia.
11:00 -11:20 Prestávka
11:20 -13:00 Montáž/koláž/skracovanie – podoby úprav literárneho textu pre detský
prednes II.

Viac informácií

Elektronická prihláška

 

Nové knihy

Knižnica pre mládež mesta Košice v závere roka rozšírila pre svojich čitateľov fond o najzaujímavejšie knižné novinky. Vďaka projektu „Nové knihy“ pribudlo 817 kníh rôznych žánrov. Knihám sa tešia detskí čitatelia vo všetkých pobočkách knižnice po celom meste.

Knižnica vyberala a nakupovala pre všetky svoje pobočky, preto sa k najnovším knižným novinkám dostanú deti po celom meste. „Máme 21 pobočiek.

Čítať ďalej: Nové knihy

Regionálny festival Jeden svet - Hľadá sa dôvera


Knižnica v termíne od 2.2. - 27.4.2018 ponúka premietanie vybraných titulov dokumentárnych filmov podujatia "Regionálny festival Jeden svet". 
 
Záujem
 školských kolektívov o premietanie je potrebné dohodnúť vopred, osobne v pobočke LitPark na Kukučínovej 2, alebo telefonicky na čísle 0903 408 397.

Knižnica zároveň pozýva na veľký Maratón filmov, ktorý bude prebiehať v LitParku 2.2.2018 od 18.00 hod., počas ktorého majú návštevníci možnosť vidieť naraz všetky knižnicou vybrané tituly.

PONUKA:

1) 32 utajovaných strán – správa z pekla
32 Secret Pages – A Report from Hell / Ján Novák / ČR, Slovensko / 2015 / 62 min. / české znenie 

Čítať ďalej: Regionálny festival Jeden svet - Hľadá sa dôvera

Kabinet pomalosti

Kabinet pomalosti, unikátny projekt, ktorý si našiel miesto v nedávno otvorenom kreatívnom a kultúrnom centre v bratislavskej Novej Cvernovke, prichádza teraz predstaviť svoju činnosť do Košíc.

Pozývame všetkých literárnych nadšencov, ktorí sa chcú o tomto unikátnom a  zaujímavom projekte dozvedieť viac do LitParku na Kukučínovej 2, v utorok, 9. januára 2018 o 18.00 hodine. 

O fungovaní a zámeroch Kabinetu príde návštevníkom porozprávať teoretik i praktik umenia pomalosti, Viktor Suchý, ktorý poskytol tejto netradičnej knižnici až tritisíc vybraných zväzkov kníh klasickej a súčasnej domácej i prekladovej literatúry. Spolu s ním knižnica privíta Evu Braxatorisovú a Juraja Briškára, spoločne pôsobiacich v Upupa epops.

Čítať ďalej: Kabinet pomalosti

Fond na podporu umenia