Francúzske knihy - VI.


Milovníci francúzskeho jazyka budú zaručene spokojní. Knižnica pre mládež mesta Košice prostredníctvom Asociácie Carrefour des Cultures Romanes (Jodoigne, Belgicko) po šiestykrát rozširuje oddelenie cudzojazyčnej literatúry o viac ako sedemdesiat titulov.

Šiesta zásielka francúzskej literatúry, ktorú knižnici osobne odovzdal novinár a aktivista združenia Carrefour des Cultures Romanes, Roland Forrer, tentokrát uprednostnila nadšencov fantasy žánru a komiksov. „Kým fantasy romány uvedú mladých čitateľov do dobrodružstva, tajomna a sna, komiksy im umožnia ponoriť sa do takého,

môžeme povedať, ľahšieho čítania a zároveň si takto obohacovať svoju slovnú zásobu a zdokonaľovať sa tým vo francúzskom jazyku, čo je aj hlavným cieľom našej Asociácie Carrefour des Cultures Romanes“, hovorí o najnovších prírastkoch v policiach knižnice Roland Forrer. Medzi sedemdesiatimi knižnými novinkami sa nachádzajú napríklad romány od Christosa N. Gageho, grécko-amerického scenáristu a spisovateľa komiksov a Anne Robillard, ktorá sa preslávila ságou o rytieroch Emerald a na konte už má viac ako 80 fantasy titulov, ďalej komiksy Tintinove dobrodružstvá, Šmolkovia a Alix a veľa ďalších. „Medzi knižnými prírastkami nechýbajú obľúbené ilustrované albumy a nádherné obrázkové knihy. Som presvedčená, že nová zásielka poteší rovnako najmenších, ktorých oslovia pestrofarebné ilustrácie ako aj dospievajúcu mládež, ktorú zase nadchne mágia a čarovný svet fantázie“, vyjadruje svoje presvedčenie Iveta Hurná, ktorá si podporu Rolanda Forrera nesmierne váži a teší sa aj na ďalšiu spoluprácu.

Fond na podporu umenia