Odmeňujeme rozprávkou nocou v ZOO

O tom, že čítať s Knižnicou pre mládež mesta Košice sa určite oplatí sa presvedčia aktívni mladí čitatelia. Knihovníčky ich za odmenu vezmú do košickej zoologickej záhrady (23.-24.6 a 26.-27.6), aby tam strávili noc bohatú na dobrodružstvá a nezabudnuteľné zážitky.

„Čítať s nami sa jednoducho oplatí“, má opäť dôvod konštatovať riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice, Iveta Hurná, ktorá sa teší z toho, že za lásku ku knihám a celý rok čítania budú odmenení tí, ktorí si to najviac zaslúžia. „Veľa čitateľov už vie, že veľmi radi a čoraz častejšie sa snažíme tých najzanietenejších čitateľov podporiť a tiež odmeniť.

Môžu o tom už čo-to porozprávať, práve tí, ktorí s nami zažili rôzne divadielka, súťažné popoludnia, večerníčkové čítania, rozprávkové noci v knižnici, alebo sa s nami zatúlali do verejnosti nesprístupnených priestorov mestského archívu, zdolali vežu Dómu sv. Alžbety, nazreli do tajných podzemných priestorov štátneho divadla a za literatúrou vyrazili na rôzne poznávacie výlety do rodísk známych slovenských spisovateľov.“ V knižnici však neprestávajú vymýšľať stále niečo nové, lákavé a inšpirujúce. Po úspešne nadviazanej spolupráci so Zoologickou záhradou Košice a najmä kladnými odozvami zo strany čitateľov sa netradičné podujatia o zvieratkách a so zvieratkami, sa knihovníčky spolu s pracovníkmi ZOO rozhodli pripraviť pre malých čitateľov ďalšie veľké dobrodružstvo. Deti zažijú noc priamo v lone prírody a s obľúbenými zvieratkami. „Rovesníci im to určite môžu závidieť! Ako prví sa noci v ZOO zúčastnia aktívni čitatelia zo sídliska Ťahanovce a čitatelia pobočky v OD Mier. Po nich si túto udalosť vychutnajú čitatelia pobočky v ZŠ Družicová.“ Čo všetko zažijú? Okrem poznávania denného a nočného života zvierat, kŕmenia, súťaženia, cesty odvahy, večerného táboráka s opekačkou a spania v stanoch určite pribudnú i ďalšie individuálne zážitky a príhody, na ktoré budú deti ešte dlho spomínať. „Naše poďakovanie patrí zamestnancom ZOO, ktorí deťom sprostredkujú všetky zaujímavé informácie, menovite nášmu sprievodcovi pánovi Josefovi Kindlovi.“, dodáva Iveta Hurná.
Tak čo vy na to? Oplatí sa s touto knižnicou čítať?

Fotogaléria

Fond na podporu umenia