Letné aktivity 2017

Letné aktivity sú v Knižnici pre mládež mesta Košice sústredené do jej mimoškolských pobočiek, ktoré budú počas leta čitateľom k dispozícii len s minimálnymi úpravami v ich otváracích časoch. „Pobočky na Humenskej, Boženy Němcovej, Námestí Jána Mathého a Nezábudka na Poľovníckej ulici budú k dispozícii denne od pondelka do piatka, v čase od 8.00 do 16.00 hodiny a LitPark bude návštevníkom k dispozícii bezo zmien, teda pondelok, utorok, streda a piatok od 9.00 do 18.00 hodiny, štvrtok od 13.00 do 16.00 hodiny, sobotu od 8.00 do 12.00 hodiny a v nedeľu od 12.00 do 18.00 hodiny “, informuje riaditeľka knižnice, Iveta Hurná. „Čitatelia môžu samozrejme navštevovať všetky pobočky knižnice a zúčastniť sa bohatých letných aktivít. Všade sú vítaní.“

Prečítané leto
Projekt Prečítané leto, ktorý knižnica ponúka aj tieto prázdniny v rámci spolupráce s OZ Čítajme si spolu, predstavuje zábavný prázdninový balíček pre deti. „Je to akýsi návod na to ako vyzbrojiť deti proti všetkým letným bacilom spôsobujúcich nudu, útlm, lenivosť a stratu zodpovednosti k ich pravidelným povinnostiam, ktoré ich zamestnávajú počas školského roka.“ Balíček obsahuje deväť letných tém, na každý týždeň jednu, ako napríklad O prázdninách, O rastlinách, O rukách, O tme a podobne. „Podľa témy Vám odporučíme zopár nápadov na hry alebo aktivity, ktoré nezaberú žiaden čas a ktoré si viete vsunúť aj do vlastných, už naplánovaných spoločných prázdninových dobrodružstiev. No a navyše každý týždeň pridáme tiež tipy na letné čítanie a raz v týždni v LitParku i kreatívne tvorivé dielne.“ Prečítané leto má aj vlastnú mapu aktivít. „Tú si viete stiahnuť a vytlačiť z webovej stránky www.citajmesispolu.sk, na ktorej sa rovnako dozviete aj ďalšie podrobnosti o aktivitách Prečítaného leta.

Letná čitáreň a spoločenské hry
Knižnica v lete pozýva do svojej letnej čitárne, novootvoreného príjemného priestoru v pobočke Nezábudka na Poľovníckej ulici v Košiciach, ktorý je určený práve na takéto teplé letné čítania a prázdninové aktivity pre malých aj väčších čitateľov. „Okrem toho si v našich pobočkách môžete zahrať napríklad stolové spoločenské hry, alebo si prísť len tak posedieť pri dobrom čítaní. Zaujímavé môže byť tiež naše Čítanie v parku Kulturparku a letný relax na dekách, kde bude pre čitateľov k dispozícii tiež burza kníh. Verím, že naša letná ponuka je dostatočne inšpirujúca, aby deťom a tiež ich rodičom pomohla prežiť prázdninový čas ešte zmysluplnejšie.“

Prázdninové pondelky stredy a piatky
Pre prázdninujúcich čitateľov budú pripravené rôzne zábavné aktivity. „Stačí si vybrať z programovej ponuky zverejnenej na našej webovej stránke. Okrem zábavných čítaní a tvorivých dielní sme zaradili aj divadielka.“ Divadlo Theatre Crocus odohrá počas leta dve predstavenia Žabiaka Žofreho, v LitParku 4. augusta o 16.00 hodine a v Nezábudke 9. augusta o 10.00 hodine. „Mysleli sme aj na najmenších, deti od 0-6 rokov, ktorým sa budeme venovať rozprávkovým čítaním v dňoch 12. a 26. júla 2017 a 9. a 23. augusta 2017, v čase od 16.00 do 17.00 hodiny, v rámci prebiehajúcich podujatí rodinného centra Stonožka v areáli Kasární/Kulturpaku.

Zápis ako odmena
Rovnako ako minulý rok, aj tento rok knižnica odmení výborných žiakov a študentov. „Tým, ktorí majú výborný prospech a samé jednotky poskytneme zľavový kupón, ktorý môžu následne využiť na zápis do našej knižnice, alebo na predĺženie už existujúceho zápisu na ďalší rok.“ Kupón si bude možné vyzdvihnúť v ľubovoľnej pobočke knižnice, v termíne od 30. júna do 7. júla 2017 a uplatniť si ho je potrebné najneskôr do 30. novembra 2017. „Pozor, kupóny knihovníčky vydajú len v prípade, že sa preukážete svojím vysvedčením za školský rok 2016/2017 a budú na ňom len a len jednotky, alebo slovné hodnotenie výborný“, upozorňuje Iveta Hurná.

Plagát - Pdf

 

Fond na podporu umenia