Číta celá rodina 2017 - záver

Dvojdňový festival Knižnice pre mládež mesta Košice Číta celá rodina, ktorý prebiehal v piatok 20.10.2017 na košických školách a v sobotu 21.10.2017 v areáli Kasární/Kulturpark je už minulosťou. Deťom však ostali nezabudnuteľné zážitky z netradičných čítaní na chodbách v telocvičniach a jedálňach, ktoré umocnili stretnutia s obľúbenými autormi detskej literatúry.

Knižnica pre mládež mesta Košice, dvadsať košických škôl a šestnásť literárnych hostí festivalu aj tentokrát spoločne ponúkli pestrý rodinný program, ktorý knihou a literatúrou naplnil celé dva dni. V piatok čítali celé školy a v sobotu sa bavili celé rodiny. Každý kto len trochu chcel si mohol vybrať aktivitu jemu blízku a zažiť tak s knižnicou pekné a inšpirujúce chvíle.

„Školy si program korigovali podľa svojich možností a sobotu sme sa už snažili naplniť my takým programom, aby sa zabavili veľkí aj tí malí“, povedala k priebehu festivalu Iveta Hurná, riaditeľka knižnice. V piatok na deti od rána čakali rôzne čitateľské kútiky. Tie sa nachádzali priamo v priestoroch školy a keď to z nejakých organizačných dôvodov nebolo možné, potom sa o to intenzívnejšie čítalo v školských knižniciach. „Poďakovanie za to, že sme deťom mohli pripraviť takéto krásne zážitky s knihou patrí naozaj všetkým, vedeniu škôl, učiteľom a rovnako ďalším ich zamestnancom a zúčastneným rodičom . Veľmi si vážim aj prácu našich knihovničiek, ktoré to celé zastrešovali. Boli to pre všetkých náročné dva dni, ale zároveň krásne. A nás hreje nielen dobrý pocit, že mal festival hladký priebeh, ale najmä to, že sa u nás páčilo deťom, ich rodičom a rovnako hosťujúcim autorom. Určite mnohí už teraz rozmýšľajú o tom ako naplníme ten ďalší, už ôsmy ročník tejto rodinnej akcie.“

Fotogaléria

Projekt finančne podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia

Fond na podporu umenia