Kabinet pomalosti

Kabinet pomalosti, unikátny projekt, ktorý si našiel miesto v nedávno otvorenom kreatívnom a kultúrnom centre v bratislavskej Novej Cvernovke, prichádza teraz predstaviť svoju činnosť do Košíc.

Pozývame všetkých literárnych nadšencov, ktorí sa chcú o tomto unikátnom a  zaujímavom projekte dozvedieť viac do LitParku na Kukučínovej 2, v utorok, 9. januára 2018 o 18.00 hodine. 

O fungovaní a zámeroch Kabinetu príde návštevníkom porozprávať teoretik i praktik umenia pomalosti, Viktor Suchý, ktorý poskytol tejto netradičnej knižnici až tritisíc vybraných zväzkov kníh klasickej a súčasnej domácej i prekladovej literatúry. Spolu s ním knižnica privíta Evu Braxatorisovú a Juraja Briškára, spoločne pôsobiacich v Upupa epops.

Súčasťou prezentačného podujatia bude rozhovor Marty Součkovej s Ľubošom Bendzákom o jeho knihe Samota je moja staršia sestra. Tvorbu Ľuboša Bendzáka i Juraja Briškára, hostí večera, mali možnosť bližšie spoznať návštevníci medzinárodného festivalu Mesiac autorského čítania 2017.

Čo je kabinet pomalosti?
Kabinet pomalosti je netradičná knižnica, škola čítania, ale aj klub pre čitateľov, ktorí považujú za dôležité spomaliť a dať príležitosť každej krásnej chvíli postáť. Nachádza sa  v budove bývalej školy a ukrýva naozaj hodnotné a starostlivo vyberané knihy. Je to priestor pre všetkých kultivovaných ľudí hľadajúcich inšpiráciu, ľudí ochotných počúvať a tiež deliť sa o vlastné myšlienky, predstavy či skúsenosti. Prioritnými cieľmi Kabinetu pomalosti, ktorý prevádzkuje občianske združenie Upupa epops, je rozvoj kultúry komunikácie a pomalého, teda sústredeného čítania. Prostriedkom na naplnenie zámerov združenia je organizovanie zaujímavých prednášok, seminárov či diskusií, ktoré majú poskytnúť priestor zmysluplnej analýze a interpretácii rôznorodých textov. 

Pozvánka v Pdf

Fond na podporu umenia