Anketa Zlatá rybka 2012 má svojho výhercu

Slovenská národná knižnica v Martine v spolupráci so Slovenskou sekciou IBBY, Občianskym združením Fanfáry a Občianskym združením KnihoBrána každoročne vyhlasuje detskú čitateľskú anketu - ZLATÁ RYBKA - DETSKÁ KNIHA ROKA. Malí čitatelia v nej majú možnosť zahlasovať za najkrajší a najlepší knižný titul z pôvodnej slovenskej tvorby pre deti. Anketa prebieha priamo v knižniciach po celom Slovensku formou vyplnenia anketových lístkov, ktoré po stanovenom termíne putujú do Knižnice P.O.Hviezdoslava v Prešove na vyhodnotenie. Malí anketári sú navyše zaradení do žrebovania o zaujímavé ceny, ktoré sú určené pre autora vyžrebovaného anketového lístka a tiež pre jeho knižnicu.

Výsledky ankety a tiež žrebovania aktuálneho ročníka ankety (rok 2012) sú známe a boli slávnostne vyhlásené v rámci celoslovenskej Súťažnej prehliadky knižničných podujatí pre deti, ktorá prebiehala 23. - 24. septembra 2013 v Knižnici Bratislava – Nové Mesto. Detskou najknihou roku 2012 sa z pohľadu detského čitateľa stala skvelá Analfabeta Negramotná od spisovateľa Jána Uličianského a výhercom balíčka plného prekvapení, v ktorom určite nebude chýbať hodnotná kniha, sa stal anketár a čitateľ Samuel Sasvári z pobočky našej knižnice na ulici Dávida Feju v Košiciach.
Blahoželáme a samozrejme sa tešíme spolu s ním. Odovzdávanie získanej ceny sa uskutoční v rámci otvorenia literárneho festivalu Číta celá rodina, ktoré bude tiež slávnostným otvorením novej pobočky knižnice v areáli Kasární/Kulturpark dňa 24.10.2013 o 10.00 hod.