Premietanie filmov Jeden svet

Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci s občianskym združením Človek v ohrození sa aj tohto roku zapojila do aktivity „Premietaj aj ty“ a svojim čitateľom ponúka premietanie vybraných filmov z archívu 14. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet.
Festival Jeden svet je jediným kultúrno-vzdelávacím podujatím na Slovensku, ktoré sa komplexne zaoberá ľudsko-právnymi a globálnymi témami. Každoročne prezentuje okolo 60 dokumentárnych filmov prevažne zahraničnej produkcie, vyše desiatku diskusií na aktuálne témy, fotografické výstavy a koncerty.

Plagát

Hlavným mottom 14. ročníka festivalu je Meníme svet. Takmer všade vo svete, ale aj na Slovensku, je občiansky aktivizmus na vzostupe. Akoby sme pochopili, že ani štát ani samospráva za nás všetko nevyriešia. Ak sa nám niečo nepáči, musíme to zmeniť sami. Zatiaľ sa to u nás darí najmä lokálnym iniciatívam, no odtiaľ je to už len na skok k celkovým spoločenským zmenám.
Z aktuálneho ročníka festivalu môžu čitatelia knižnice uvidieť tieto filmové tituly:
Človek v Afganistane (premietanie - 5.2., 12.3., 16.4.)
Prekliatie prírodných zdrojov (premietanie - 12.2., 19.3., 23.4.)
Skutočná sociálna sieť (premietanie - 19.2., 26.3., 30.4.)
Príbeh hacktivistov (premietanie - 26.2., 2.4.)
Ľadová rovnováha (premietanie - 5.3., 9.4.)

V knižnici sa bude premietať pravidelne každú stredu vždy so začiatkom o 16.00 hod. v priestoroch pobočky LitPark na Kukučínovej 2 v Košiciach (areál Kasární/Kulturpark) podľa vyššie uvedeného harmonogramu. Vstup iba pre čitateľov s platným čitateľským preukazom.
Knižnica si vyhradzuje právo na prípadné zmeny v premietaní filmových titulov a zároveň pre školské kolektívy ponúka možnosť premietania vybraných dokumentov v individuálne dohodnutých termínoch. Ponuka platí do 30.4.2014.
Viac informácií: osobne v pobočke LitPark na Kukučínovej 2, Košice, alebo na t. č. 0903408397.

Fond na podporu umenia