Dni detskej knihy 2014 sa skončili

Vo štvrtok 10.4.2014 sa v Košiciach skončili Dni detskej knihy 2014, ktoré ponúkli okrem besied s tvorcami detskej knihy a odborných seminárov pre pedagógov a knihovníkov aj Animačný expres Bienále Animácie Bratislava, finále čitateľskej olympiády, zábavnú výstavu Osmijankovo veľké literárne stopovanie a literárny večer.
Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci so Slovenskou sekciou Medzinárodnej únie pre detskú knihu (SkBBY) a BIBIANOU – Medzinárodný dom umenia Bratislava ponúkla priaznivcom literatúry pre deti a mládež viac ako 60 podujatí, ktoré sprostredkovali nielen poučenie a zábavu, ale aj príležitosť spoznať ľudí oddaných detskému čitateľovi. Účasť na podujatiach bola vysoká a pohybovala sa v rozmedzí 25 – 70 účastníkov, pričom výsledné číslo sa ustálilo niekde na hranici 3.000 účastníkov.
Pestrý program tohtoročných Dní detskej knihy umožnil stretnúť a bližšie sa zoznámiť s kvalifikovanými, nadanými a detskej knihe oddanými ľuďmi. Na otázku, či sa takémuto remeslu dá vyučiť výstižne odpovedal hosť podujatia, spisovateľ Július Balco: „Každá tvorba je srdce, rozum a vášeň. My ľudia sme všetci rôzni, treba sa však naučiť, aby sme zlé vlastnosti v sebe potláčali a tie dobré rozvíjali. Určite k tomu prispieva aj kvalitná kniha a čitateľský zážitok, ktorý je nezameniteľný. Zahĺbiť sa do dobrej knihy patrí k tým najkrajším zážitkom, ktoré môžete zažiť.“ Práve títo ľudia pre súčasnú dobu predstavujú akúsi záruku, že naše deti zažijú množstvo krásnych zážitkov s kvalitnou detskou knihou a že v prebiehajúcom konkurenčnom boji, kde kniha stojí na jednej strane a televízia, kino či počítač na tej druhej, tá detská kniha obstojí a naďalej si udrží schopnosť osloviť, prilákať a zaujať malého čitateľa.

Fotogaléria

Fond na podporu umenia