Výstava Osmijanko sa sťahuje

V košickom LitParku, pobočke Knižnice pre mládež mesta Košice sa 31.5.2014 skončila výstava Osmijankovo veľké literárne stopovanie z dielne neziskovej organizácie OSMIJANKO, ktorá bola sprístupnená v apríli počas otvorenia Dní detskej knihy 2014.
Putovnú výstavu tvorí literárno-výtvarná kompozícia vybraných súťažných prác vyše 6000 žiakov z I. stupňa základných škôl z celého Slovenska, ktorí sa zapojili do 9. ročníka celoslovenskej čitateľskej súťaže Čítame s Osmijankom – pridaj sa aj ty! Jej cieľom je hravou formou a prostredníctvom zábavnej postavičky Osmijanka umožniť deťom stretnúť sa s poéziou, prózou, rozprávkou, povesťou aj autorským príbehom.

V priebehu ôsmich týždňov si ju v Košiciach prišlo pozrieť cez 2.000 návštevníkov a sprievodného, zábavno-poznávacieho podujatia, v rámci ktorého deti spoločne objavovali, odhaľovali, premýšľali, pátrali, vymýšľali, skúmali, hrali divadlo, kreslili a čítali knižky, sa zúčastnilo 11 školských kolektívov základných škôl z Košíc a okolia.
Výstava v najbližšom období poteší veľkých aj malých v Michalovciach, kde bude k dispozícii v priestoroch Zemplínskej knižnice Gorazda Zvonického.

Fond na podporu umenia