fb

Mesiac autorského čítania 2014

Mesiac autorského čítania, najväčší festival strednej Európy v mesiaci júl ponúkne 31 stretnutí so súčasnou domácou a zahraničnou literatúrou v štyroch veľkých mestách v Brne, Košiciach, Ostrave a v poľskom meste Wroclaw. Košice sa tak opäť stanú dejiskom autorských čítaní pre viac ako 60 spisovateľov, básnikov, dramatikov a prekladateľov z Čiech, Slovenska a tretej hosťujúcej krajiny. Predchádzajúce ročníky Košičanom a ich návštevníkom sprostredkovali stretnutia so spisovateľmi z Poľska, Slovinska a z nemecky hovoriacich krajín - Luxemburska Nemecka, Rakúska a Švajčiarska a súčasný ročník bude patriť škótskej literatúre.

Plagát

Program festivalu

Projekt v Česku otvorí svoj 15. ročník a košický organizátor Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci s agentúrou Větrné mlýny, Brno ponúkne milovníkom literatúry tento rok svoj štvrtý.
Festival tradične slávnostne otvoria v Brne 1. júla, za ním nasledujú Košice 2. júla, potom nasleduje Ostrava 3.7. a Wroclaw 4.8. Kým po minulé roky sa milovníci literatúry stretávali v priestoroch Bábkového divadla na Alžbetinej ul. 38 v Košiciach, tentokrát to bude areál Kasární/Kulturpark na Kukučínovej 2 v Košiciach, kde má sídlo pobočka LitPark. Čítačky budú denne začínať o 18.00 hod. domácimi spisovateľmi a o 19.00 hod. pokračovať autormi zo Škótska. V pozadí bude zároveň premietaný preklad čítaných textov do slovenčiny, alebo češtiny.
Festival, ktorý určite poteší obdivovateľov autorov zvučných mien ako napríklad Ivan Binar, Vrastislav Brabenec, Zuzana Cigánová, Michal Hvorecký, Jana Juráňová, J.H.Krchovský, Silvester Lavrík, Peter Pišťanek, Miloš Urban či Svetlana Žuchová finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR v programe Košice EHMK 2013 a záštitu nad podujatím prevzal primátor mesta Košice, Richard Raši.

 

 

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice