fb

Vianočná knižka sa otvára 2014 skončila

Knižnica pre mládež mesta Košice dočítala zo svojej tradičnej Vianočnej knižky. Maratónu pestrých vianočných podujatí, ktorí vyvrcholil trojdňovým celodenným programom pod názvom Továreň na Vianoce prebiehajúcim v dňoch 18.-20.12.2014 v areáli bývalých košických Kasární sa tohto roku podarilo spojiť až dvetisíc čitateľských sŕdc bez rozdielu veku.
Tvorivé dielne Vymodeluj si Vianoce, aby boli rozprávkové, divadielko Ježibabkovci., alebo Popletené kúzla, Vianočný vláčik z historickej železničky, večerníčkové čítania, stretnutia s knihou a jej tvorcami medzi ktorými nechýbala obľúbená Gabriela Futová, Andrea Gregušová, Petra Nagyová-Džerengová či Peter Karpinský. Ďalej komunitné stretnutia Podajme si ruky a Veľký stolnotenisový turnaj knihovníkov s klientmi z domova sociálnych vecí to je len časť z bohatého programu viac ako šesťdesiatich podujatí vianočného projektu knižnice.

Celý program projektu sa niesol v duchu prebiehajúceho adventu a mal podčiarknuť vzájomnú lásku, porozumenie, úctu k ľuďom a vôbec k nášmu okoliu. Veríme, že sa nám podarilo vytvoriť tú správnu predvianočnú atmosféru a na chvíle strávené v našej knižnici všetkým ostane krásna spomienka. Samozrejme ďakujeme všetkým čitateľom, ktorí nás pravidelne navštevujú a čítajú s nami prajeme krásne a pokojné Vianoce s peknou knihou.

Projekt finančne podporilo Ministerstvo kultúry SR.

FOTOGALÉRIA

 

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice