fb

Jeden svet 2015

Knižnica pre mládež mesta Košice ani tento rok nevynechá premietanie filmov 15. ročníka Medzinárodného festivalu dokumentárnych filmov Jeden svet, ktorým sa každoročne v spolupráci s občianskym združením Človek v ohrození zapája do projektu „Premietaj aj ty“.
Čitateľom knižnica tentokrát ponúkne výber filmov na tému sloboda. Ide o deväť filmov z viac ako šesťdesiatich dokumentov festivalu zahraničnej a domácej produkcie, ktorými sa vracia do čias totality a diváka zavedie do neslobodných oblastí súčasného sveta, ale aj za experimentmi so slobodou, ku ktorým sa odhodlávajú sami filmoví tvorcovia.

Tohtoročné premietanie odštartuje netradične veľký Filmový maratón, ktorý bude prebiehať v piatok 6 . februára 2015, so začiatkom o 18.00 hod. v priestoroch pobočky Litpark, Knižnice pre mládež mesta Košice na Kukučínovej 2. V tento večer si naši návštevníci v pohodlí tulivakov budú si môcť návštevníci vychutnať všetkých deväť filmov z ponuky knižnice. 

Okrem Filmového maratónu knižnica ponúka možnosť premietania vybraných filmov aj celým kolektívom a to na základe individuálne dohodnutého termínu v pobočke LitPark osobne, alebo na telefónnom čísle 0903 408 397.

Ponuka knižnice platí do 31.3.2015. Vstup pre čitateľov knižnice zdarma.

Ponuka filmov:
Projekt príroda
Lotte - srdce pre bezdomovcov
Viva Cuba Libre – rapová vzbura
Chicagogirl
35 mesiacov s Natálkou
Muž, ktorý sadí stromy
Baro mariben
Hviezdy za železnou oponou
Film 1989: Z deníku Ivany A.

 Plagát

Fotogaléria

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice