fb

Knižnica volí Kráľa detských čitateľov 2015

Knižnica pre mládež mesta Košice vyhlasuje voľbu Kráľa detských čitateľov a pokračuje tak v tradícii, kedy sa ten najsčítanejší a najrozumnejší z čitateľov ujme vlády nad jej Kráľovstvom detských kníh.

Už tradične sa o titul môžu uchádzať naši čitatelia, žiaci 6. - 7. ročníka základných škôl, alebo študenti I. stupňa osemročných gymnázií. Tí si v troch kolách zmerajú svoje vedomosti z oblasti literatúry pre deti a mládež a histórie mesta Košice. Jednou z úloh, ktorú budú musieť adepti na titul Kráľa čitateľov zvládnuť je vytvorenie krátkej prezentácie na tému Som vydavateľ, alebo Knižnica mojich snov.

Súťaž bude prebiehať v troch kolách. Prvé sa sústredí na jednotlivé pobočky knižnice, kde sa na základe vedomostných testov určí 22 pobočkových víťazov. Tí následne postúpia do druhého kola, z ktorého vzídu šiesti finalisti. Tretie, rozhodujúce kolo určí absolútneho víťaza – Kráľa detských čitateľov 2015. Nový kráľ, alebo kráľovná bude reprezentovať všetkých detských čitateľov knižnice a bude ju po celý rok svojej vlády sprevádzať na jej celomestských aktivitách.  
Nového kráľa knižnica slávnostne korunuje počas Týždňa slovenských knižníc, dňa 25.3.2015 v priestoroch pobočky knižnice LitPark na Kukučínovej 2 v Košiciach.

Plagát

Ako volíme kráľa

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice