Týždeň slovenských knižníc 2015

Knižnica pre mládež mesta Košice sa zapojí do Týždňa slovenských knižníc s viac ako šesťdesiatimi podujatiami na rôzne témy. Jedno spoločné však určite budú mať, knihu a čítanie. Projekt každoročne vyhlasuje Slovenská asociácia knižníc v spolupráci so Spolkom slovenských knihovníkov a knižníc Jeho aktuálny 16. ročník bude prebiehať od 23.3. do 27.3.2015 a jeho ambasádorom bude Ján Gallovič, člen Činohry Slovenského národného divadla.

Bohatý program spestria prednášky aj netradičné hudobné nástroje
Nebudú medzi nimi chýbať podujatia pre tých najmenších čitateľov, predškolákov z materských škôl a samozrejme ani obľúbené večerníčkové čítania, ktoré do knižnice privedú aj rodičov čitateľov. Spestrením budú besedy s Karolom Semanom, milovníkom a ochranárom prírody a Jánom Hrubovčákom, profesionálnym hudobníkom a zberateľom netradičných hudobných nástrojov. Knižnica ďalej sprostredkuje prednášku s RNDr. Jozefom Valuchom o Liečebnom hladovaní, vyhlási nového Kráľa detských čitateľov, po prvýkrát v histórii udelí titul Kráľ Sympatia, ktorého si formou elektronického hlasovania vybrala široká verejnosť a v spolupráci so Slovenskou pedagogickou knižnicou v Bratislave usporiada Celoslovenský seminár zameraný na vedenie odborných evidencií a elektronizáciu školských knižníc.

Noc s Andersenom
Týždeň slovenských knižníc venovaný zviditeľňovaniu knižníc tradične uzavrie medzinárodné podujatie Noc s Andersenom, ktorým knižnica odmení tých najlepších čitateľov. Možnosť zažiť magickú rozprávkovú noc v knižnici dostanú len deti, ktoré pravidelne navštevujú našu knižnicu. Organizovať ju budú všetky mimoškolské a jedna školská pobočka. Okrem bohatého programu a množstva prekvapení na deti čaká napríklad aj večerný výlet do veľkého kníhkupectva, košickej ZOO a bábkového divadla.

Aká odmena na čítajúce deti čaká?
V rámci tohtoročnej rozprávkovej noci v pobočke LitPark ožijú remeslá Pavla Dobšinského, pobočka Nezábudka sa zázračne zmení na Jurský park, do pobočky na Humenskej príde sám Pán Andersen, aby splnil deťom sen, v pobočke na Boženy Němcovej si deti vyskúšajú Čertovskú noc v pek(el)nej knižnici, do pobočky na Nám. Jána Mathého priletí Päť drakov z krajiny AŠHUD a pobočka v ZŠ na Družicovej vtiahne deti do úžasného Nekonečného príbehu.

Plagát

Program

Fond na podporu umenia