fb

Dni Ukrajiny s knižnicou

Knižnica pre mládež mesta Košice pozýva na stretnutia s ukrajinskou literatúrou, ktorú prostredníctvom autorskej besedy a workshopu MAČ 2015 prídu predstaviť spisovateľ a spoluorganizátor letného literárneho festivalu Mesiac autorského čítania za mesto Ľvov Hryhorij Semenčuk a hostia z Věrtných mlýnu, Brno ako spoluorganizátori festivalu za mestá Brno a Ostrava. Tieto podujatia sa uskutočnia v rámci práve prebiehajúcich Dní Ukrajiny v pobočke LitPark na Kukučínovej 2, Košice dňa 21.4.2015 so začiatkom o 17.00 hod. a dňa 22.4.2015 so začiatkom o 10.00 hod.

 

Prvý deň bude hosťom knižnice mladý básnik a performer s vlastnou kapelou Grigorij Semenčuk, ktorý príde do Košíc predstaviť svoju tvorbu po prvýkrát. Tento autor je zároveň partnerom knižnice pri organizovaní aktuálneho ročníka letného literárneho maratónu za ukrajinský Ľvov. Večer literatúry príde moderovať PhDr. Valéria Juríčková, PhD. z Prešovskej univerzity, ktorá prítomným predstaví aj ďalších ukrajinských autorov, ktorí Košice navštívia už toto leto. Druhý deň knižnica ponúkne Workshop MAČ s ukrajinskou literatúrou, ktorí privíta spoluorganizátorov festivalu za mestá Brno a Ostrava. Obe stretnutia budú akousi pozvánkou na pripravovaný festival, ktorý do Košíc privedie cez 30 autorov z hosťujúcej Ukrajiny.

MAČ 2015 s ukrajinskou literatúrou
Kedy: 21.4.2015 o 17,00 hod.
Kde: Pobočka LitPark, Kukučínova 2, Košice
Autorská beseda s Grigorijom Semenčukom (1991) básnikom, spisovateľom, hudobníkom, organizátorom literárnych a hudobných podujatí,
Ukrajinský večer literatúry moderuje PhDr. Valéria Juríčková, PhD. z Prešovskej univerzity z Inštitútu rusistiky, ukrajinistiky a slavistiky, ktorá predstaví ukrajinských autorov MAČ-u 2015.

Workshop MAČ s ukrajinskou literatúrou
Kedy: 22.4.2015 o 10,00 hod.
Kde: Pobočka LitPark, Kukučínova 2, Košice
Hostia z Větrných mlýnu, Brno, spoluorganizátori Mesiaca autorského čítania.

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice