fb

Deň detí oslávi celé Slovensko čítaním

Knižnica pre mládež mesta Košice, ktorá sa zameriava na prácu s detským čitateľom sa rozhodla osláviť svoje narodeniny aj množstvom zábavných podujatí venovaných práve deťom k ich sviatku. Tohtoročný Medzinárodný deň detí venuje všetkým sídliskovým deťom a ponúkne im zábavu, poučenie aj stretnutia so zaujímavými osobnosťami z rôznych odvetví spoločenského života.
Podujatia venované Dňu detí sa uskutočnia v prvej polovici júna a budú prebiehať priamo v priestoroch pobočiek, no i v parku, na školskom ihrisku a tiež pred miestnym úradom. Pripravené sú aj v spolupráci s miestnymi úradmi a základnými školami a budú určené všetkým sídliskovým deťom mesta, ktoré s knižnicou radi čítajú.

Na deti čaká Týždeň čítania deťom v rámci celonárodného projektu Celé Slovensko číta deťom (1.6.-.7.6.2015), ktoré prídu svojim čítaním podporiť starostovia mestských častí, vedci zo SAV Košice, pedagógovia, školníci či upratovačky. Uskutočnia sa tiež veľké sídliskové oslavy k Medzinárodnému dňu detí na sídliskách Košice - Nad Jazerom, Dargovských hrdinov, KVP, Ťahanovce a Košice – Juh, kde sú pre nich pripravené podujatia Prechádzka rozprávkovým parkom; Aka fuka funda luka; Poďte s nami čítať a rásť; Dnes nám bude veselo!; Po stopách indiánov a večerníčkové čítanie Nám sa ešte nechce spať, na muzikantov sa chceme hrať! A deti sa s knižnicou tiež zabavia na košických dňoch bábkového divadla a hier pre rodiny, Virvare. Nezabudlo sa ani na deti v detskej fakultnej nemocnici, pre ktoré je pripravené Zážitkovanie s dobrou knihou.
Knižnica ponúkne košickým deťom cez 60 podujatí a v nasledujúcich mesiacoch sa môžu jej čitatelia tešiť na množstvo ďalších.

Podrobný program akcií je zverejnený v kalendári podujatí.
Pozor, zmena programu vyhradená.

 Plagát

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice