fb

Hurá prázdniny

Knižnica pre mládež mesta Košice pripravuje pre prázdninujúcich čitateľov leto plné zábavy. Pre milovníkov literatúry pripravuje najväčší stredoeurópsky literárny festival Mesiac autorského čítania, v šiestich svojich pobočkách otvorí NonStop letné čitárne so zábavnými aktivitami, vyhlási letnú súťaž Moja prázdninová pohľadnica a sprístupní zaujímavé výstavy Cesta do praveku a Grafici na pľaci. Letné aktivity budú v knižnici prebiehať až do 31. augusta 2015.

Mesiac autorského čítania

Festival organizuje Knižnica pre mládež mesta Košice v spolupráci s vydavateľstvom a kultúrnou agentúrou Větrné mlýny, Brno a v tomto roku sa na Slovensku uskutoční jeho V. ročník. V rámci hlavného programu tu svoju tvorbu príde predstaviť viac ako šesťdesiat spisovateľov v dvoch programových líniách. V tej prvej vystúpia česko-slovenskí a poľskí autori a v druhej hostia festivalu, autori z Ukrajiny. Festival štartuje 3. júla a končí 2. augusta. Čítať sa bude každý večer a pravidelne so začiatkom o 18-tej hodine v priestoroch areálu Kasární/Kulturpark.

NonStop letné čitárne
Novinkou tohto leta budú NonStop čitárne, ktoré budú čitateľom k dispozícii nepretržite celé leto. Stačí len prísť do ktorejkoľvek z pobočiek s platným preukazom, alebo si členstvo aktivovať priamo na mieste a ihneď sa všetci môžu zapojiť do týchto aktivít. 

Prázdninová pohľadnica
Knižnica po prvýkrát vyhlási letnú súťaž Moja prázdninová pohľadnica. Touto formou sa chce s čitateľmi podeliť o ich prázdninové zážitky. Do súťaže sa môžu zapojiť všetci čitatelia bez rozdielu. Stačí ak knižnici, alebo svojej obľúbenej knihovníčke napíšu krátky prázdninový pozdrav na akúkoľvek aj vlastnoručne vyrobenú pohľadnicu.

Zapoj sa a vyhraj
Kto sa do súťaže zapojí môže získať zaujímavú knižnú cenu. Stačí ak svoj prázdninový pozdrav doručí do 31.8.2015 a nezabudne na ňom uviesť celé svoje meno, adresu a tiež názov knihy, ktorá mu toto leto spríjemnila. Pohľadnice je možné poslať poštou na adresu knižnice, alebo ich doručiť osobne do ktorejkoľvek z jej pobočiek. Alebo ju čitatelia môžu jednoducho vhodiť do biblioboxu, ktorý sa nachádza pred areálom Kasární/Kulturpark. Knižná cena bude výhercovi odovzdaná v septembri 2015.

Cesta do praveku a GRAFICI na PĽACI
Príďte do knižnice a zacestujte si s ňou do praveku, alebo si prezrite, čo dokážu mladé talenty zo Školy úžitkového výtvarníctva Košice. Sprostredkujú Vám to dve zaujímavé výstavy Cesta do praveku a Grafici na pľaci. Výstava Cesta do praveku, ktorá ponúka komplexné informácie o tom ako to bolo na Slovensku v čase od prvohôr po štvrtohory Vás zároveň oboznámi s tým, kde v okolí Košíc sa takéto archeologické pozostatky jednotlivých etáp vývoja Zeme nachádzajú. Výstava Grafici na pľaci zas predstaví práce nadaných žiakov odboru propagačnej grafiky. Obe výstavy budú záujemcom k dispozícii v pobočke LitPark na Kukučínovej 2 počas celých prázdnin.

Súťaž

Letné čitárne

Plagát MAČ 2015

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice