fb

Kafka Band - Zámok

Už v stredu 15.7.2015 o 21.00 hod. sa v rámci podujatia Mesiac autorského čítania, ktoré organizuje Knižnica pre mládež mesta Košice predstaví kapela KAFKA BAND.
Kafka Band je hudobno-literárny projekt z Prahy, mesta Franza Kafku. Práve k jeho nedokončenému románu Zámok hudobníci natočili sountrack. Album s rovnomenným ale nemeckým názvom Das Schloss vyšiel v roku 2014. Skupinu Kafka Band tvoria známe osobnosti pražskej scény – výtvarník Jaromír 99 a spisovateľ Jaroslav Rudiš. Jaromír 66 spieva česky a Rudiš recituje a číta Kafkovo dielo v nemčine. Na gitaru hrá Dušan Neuwerth, na basgitaru mandolinu a.m.almela, na klavír a klávesy Jiři Hradil a na bicie a perkusie Zdeněk Jurčik a Tomaš Neuwerth. Piesne pochádzajú priamo z knihy a komiksovej adaptácie, pod ktorou je podpísaný Jaromír 99 a americký autor David Zane Mairowitz. Hudba je zemitá, mrazivá, vášnivá a surová, ale aj krehká a nežná. Živé vystúpenie dopĺňajú aj animácie.

Vystúpenie sa uskutoční vďaka finančnej podpore Goetheho inštitútu v Bratislave v priestoroch Kulturfabrik Tabačka, na Gorkého 2, Košice a vstup je voľný. 

 

 

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice