fb

Obdaruj a poteš!

Knižnica pre mládež mesta Košice vyhlasuje zbierku detských kníh Obdaruj a Poteš, ktorá bude prebiehať v pobočke LitPark na Kukučínovej 2 od 14. – 19. februára 2016. Jej cieľom je potešiť detských klientov psychosociálneho centra v Košiciach, ktorým budú knižné dary slávnostne odovzdané počas podujatia Deň ľudovej rozprávky dňa 16. marca 2016.
14. február je Dňom zamilovaných a preto sa asi najskôr ponesie v duchu darovaných valentínok, sladkostí, kytíc alebo spoločných romantických večerí. Sú to totiž asi najčastejšie formy ako sa aj tento rok chystáme obdarovať svojich milovaných či blízkych.

Poďme si ale spoločne pripomenúť, že je to zároveň Medzinárodný deň darovania knihy a teda správny čas potešiť dobrou knihou. Práve tento moment sa rozhodla vyzdvihnúť aj Knižnica pre mládež mesta Košice, ktorá symbolicky, práve na Valentína, vyhlasuje dobrovoľnú zbierku detských kníh určených pre deti v núdzi. „Ide o zbierku detských kníh, ktoré následne poputujú do rúk deťom a rodinám, ktoré sú klientmi psychosociálneho centra v našom meste“, hovorí o aktivite Judita Dudášová, vedúca mimoškolských pobočiek knižnice. Zbierka potrvá až do konca jarných prázdnin, kedy je možné knihy odovzdať osobne v LitParku na Kukučínovej 2, alebo ich jednoducho vhodiť do biblioboxu knižnice, ktorý sa nachádza pred vchodom do areálu Kasární/Kulturpark s uvedením krátkeho odkazu Obdaruj a poteš. „Verím, že rodičia spolu s deťmi zájdu počas prázdnin do knižnice na zaujímavý prázdninový program. A budeme radi ak doma nájdu detskú knihu, alebo knihy, s ktorými sa dokážu rozlúčiť a s ktorými sa rozhodnú urobiť radosť iným“, vyjadruje presvedčenie Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice