fb

Knižnica bude čítať s deťmi aj pre ne

Bohatý program knižnice ponúkne čitateľom cez 60 tradičných aj netradičných čítaní s cieľom zabaviť, upútať no najmä motivovať.
Posledné májové dni a celý jún sa v knižnici ponesie v duchu čítania deťom. Rôzne zábavné podujatia podporia celonárodné projekty Celé Slovensko číta deťom, čitateľský maratón Čítajme si a Ušká plné príbehov.

Celé Slovensko číta deťom

 

Projekt Celé Slovensko číta deťom bude prebiehať v dňoch od 30. mája do 5. júna.2016 a rovnako ako jeho predošlý ročník sa ponesie v znamení hesla: Poď, budem ti čítať! Záštitu nad týmto podujatím prevzal prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska. Knižnica pripravila množstvo rôznorodých podujatí. V rámci nich budú odprezentované tradičné aj netradičné čítania. Deti si budú čítať navzájom, budú čítať tí starší mladším a potom tiež dospelým. Bude tomu však aj naopak. Budú čítať učitelia, riaditelia škôl, rodičia, starí rodičia, zamestnanci škôl a miestnych úradov a vôbec všetci, ktorí chcú byť príkladom a chcú deťom ukázať, že čítať ich jednoducho baví. Samozrejme ani tentokrát nebude chýbať čítanie v Detskej fakultnej nemocnici. 

Čítajme si!

Vo štvrtok 2. júna v čase od 9.00 do 15.00 hodiny bude na Slovensku prebiehať ďalší ročník čitateľského maratónu Čítajme si. Jeho cieľom je pritiahnuť k čítaniu viac detí a poukázať na význam literatúry pre detského čitateľa. Krstnou mamou projektu je pani Oľga Feldeková. Maratón knižnica podporí čítaním v pobočkách a pokúsi sa tak čo najvyšším počtom čítajúcich detí prispieť k prekonaniu rekordu z predošlého ročníka, ktorý predstavoval 38.383 čítajúcich detí. 

Ušká plné príbehov
Ušká plné príbehov, alebo Deň detí pre materské školy v Košiciach je projekt Občianskeho združenia ÚLET, ktoré organizuje kultúrne, vedomostné, športové a iné aktivity podporujúce rozvoj zručností, tvorivosti, umenia a sebauvedomenia. Práve na Deň detí, v stredu 1. júna, sa v košických materských školách budú čítať rozprávky. Budú ich čítať žiaci základných a stredných škôl, herci, moderátori a ďalšie košické osobnosti. Za knižnicu pôjde materákov svojim čítaním potešiť Kamila Prextová, zástupkyňa riaditeľky knižnice a Kráľ detských čitateľov Ajjúb Tomi. Projekt podporili autori pre deti a mládež Gabika Futová, Valentín Šefčík a Zuzana Štelbaská.

Pestrá paleta podujatí je pripravená aj na ďalšie predprázdninové dni. Budú venované Medzinárodnému dňu detí a rozlúčke so školou a celodenný program knižnica deťom ponúkne tiež počas košického EKODŇA, 2016 v nedeľu 24.6.2016, na Hlavnej ulici pri Immaculate a projektu VIRVAR v Bábkovom divadle v dňoch 2.-5.6.2016.

Program

Fond na podporu umenia

Spýtajte sa knižnice