Týždeň duchov v ZOO - strašidelná streda

Košická Zoo v tomto roku pripravuje už siedmy ročník Týždňa duchov. Návštevníci zoologickej záhrady budú mať príležitosť v týždni od 24. októbra do 1. novembra vyzdobiť jej areál výtvormi z tekvíc. Je to aj výzva pre žiakov základných škôl, ktorí chcú predviesť svoju šikovnosť pri zhotovovaní tekvicových strašidiel. Pripravovaná akcia je zároveň príležitosťou pre učiteľov. S deťmi, s ktorými navštívia zoologickú záhradu, budú môcť rozvíjať fantáziu pri výrobe strašidiel. Môžu zároveň využiť čas a priestor pri výbehoch, aby spoznali život zvierat pred nástupom zimy. Tekvice sa po skončení Týždňa duchov stanú spestrením života šeliem, primátov a kopytníkov.
Mimoriadne zaujímavý program čaká na návštevníkov Zoo v stredu 26. októbra. Od 15-tej hodiny tu v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice organizujú Strašidelnú stredu. Návštevníci v halloweenskom kostýme budú mať šancu uspieť v súťaži

o najstrašidelnejší kostým. Na želanie vám v Zoo namaľujú tvár, vyrežete si tekvicovú zubatú hlavu a potom sa môžete s vlastným lampiónom vydať na večerný pochod areálom. Zoo v tento deň dokonca sľubuje odhaliť tajomstvo obávaných tvorov ako sú hady, obrovské pavúky, alebo desivý hmyz. Budete si ich môcť nielen obzrieť, ale s niektorými z nich sa aj pomaznať. Organizátori nezabudli ani na občerstvenie. Na pravých labužníkov čaká ochutnávka lahodných červov.
Aj v tomto roku Zoo pre všetkých prichystala bonus. Od pondelka 24. októbra do utorka 1. novembra, vrátane, sa môžete tešiť na 50%- nú zľavu na kombinované vstupné do Zoo a DinoParku. Dospelý návštevník tak zaplatí 3,20 €, študenti a školáci 1,60 €. Predškolské deti budú mať vstup zadarmo.
Voľný vstup do zoologickej záhrady poskytnú v rámci Týždňa duchov tiež školským kolektívom, ktoré si donesú vlastné tekvice.
Počas Týždňa duchov bude zoologická záhrada mimoriadne otvorená do 17.30.

Fond na podporu umenia