Halloweenske jesenné prázdniny

Piatok 28. októbra 2016 začínajú dvojdňové jesenné prázdniny. Knižnica vo svojich mimoškolských pobočkách má pre školákov pripravený zábavný program ponúkajúci čítanie strašidelných príbehov, výrobu masiek, tvorivé dielne a veľký halloweensky karneval s divadielkom, ujom Ľubom a muzikantom Jankom Hrubovčákom.

„Program jesenných prázdnin je naozaj bohatý“, informuje Iveta Hurná, riaditeľka Knižnice pre mládež mesta Košice:

„Bude prebiehať vo všetkých mimoškolských pobočkách, pričom sa ho môžu zúčastniť všetci naši detskí čitatelia.“ Téma týchto prázdnin je Ako šuští jeseň a rovnako ako jej názov bude ladený aj samotný program v knižnici. „Budú sa vyrábať karnevalové a halloweenske masky, lampióny a rôzne jesenné dekorácie a samozrejme sa bude veľa čítať.“ Ťažiskovým programovým bodom prázdnin bude však halloweensky karneval v Litparku, ktorý knižnica pripravila v spolupráci s rodinným centrom Stonožka. „Deti si na ňom môžu vyrobiť strašidelné masky a farebné lampióny, zažiť podvečerný lampiónový sprievod a ochutnať pravú halloweensku tortu.“ Karnevalových účastníkov nepochybne nakazia dobrou náladou hostia Janko Hrubovčák s hudobnou rozprávkou Ako hral bača medveďovi na fujare, ujo Ľubo, ktorého deti dobre poznajú zo zábavných detských diskoték a divadelní zabávači Tom a Elik s hrou Strašne strašidelní bubáci. „Tak, čo myslíte? Oplatí sa s nami čítať?“ Pýta sa riaditeľka knižnice a zároveň prezrádza, že halloweensky program knižnice začne prakticky už v stredu, 26. októbra o 15-tej hodine v košickej ZOO. „Na návštevníkov tam čaká Strašidelná streda, zaujímavý program v rámci siedmeho ročníka Týždňa duchov, na príprave ktorého sme sa podieľali.“ Návštevníci, ktorí prídu do ZOO v halloweenskom kostýme môžu uspieť v súťaži o najstrašidelnejší kostým. Na želanie vám tam namaľujú tvár, vyrežete si tekvicovú zubatú hlavu a potom sa môžete s vlastným lampiónom vydať na večerný pochod areálom. Dokonca môžete odhaliť tajomstvo obávaných tvorov ako sú hady, obrovské pavúky, alebo desivý hmyz a s niektorými z nich sa môžete aj pomaznať. No a organizátori nezabudli ani na občerstvenie. Na pravých labužníkov čaká ochutnávka lahodných červov.
Program bol pripravený v spolupráci s rodinným centrom Stonožka (Halloweensky karneval) a ZOO Košice (Strašidelná streda).

Program karnevalu - 28.10.2016
LitPark, Kukučínova 2, Košice
10.00 hod. Ako hral bača medveďovi na fujare, Janko Hrubovčák
16.30 hod. Strašne strašidelní bubáci, Tom a Elik
17.00 hod. Ujo Ľubo
18.00 hod. Lampiónový sprievod

Plagát

Fond na podporu umenia