Nezábudkové čítanie


Knižnica pre mládež mesta Košice v utorok 20.6.2017 slávnostne otvorila novú letnú čitáreň, atraktívny a príjemný priestor v pobočke Nezábudka na Poľovníckej ulici v Košiciach, ktorý bude slúžIť na teplé letné čítania a na veľa ďalších aktivít pre malých aj väčších čitateľov.

Knižnica pre mládež mesta Košice vo svojej Nezábudke nikdy nezabúda ani na deti a mladých ľudí s rôznym fyzickým, mentálnym alebo sociálnym hendikepom. S radosťou preto oznamuje, že pre svojich čitateľov obnovila jej vonkajšie priestranstvo, letnú záhradu. Tá má spríjemniť organizované podujatia a zároveň poskytnúť atraktívny priestor pre ďalšie voľnočasové aktivity.

„Projekt Nezábudkové čítanie sa nám podarilo zrealizovať s finančnou podporou Fondu zdravia Mesta Košice, n.f. a úpravy exteriéru realizovala Správa mestskej zelene v Košiciach “, hovorí Iveta Hurná, riaditeľka knižnice. „Pre čitateľov sme ho slávnostne sprístupnili v utorok 20. júna 2017 o 8.30 hodine za prítomnosti Andreja Sitkára, zástupcu starostu Košice Západ, Róberta Trtíka, riaditeľa Správy metskej zelene v Košiciach a Marty Popríkovej, námestníčky Správy metskej zelene v Košiciach. Prepojením vonkajšieho sveta so srdcom knižnice sa podarilo zväčšiť knižničný priestor a vynovená letná terasa sa teraz pýši novými okrasnými kríkmi, kvetmi a moderným exteriérovým nábytkom. „Podľa možností sem chceme v lete vysunúť niektoré naše aktivity. Tak už nebudeme rušiť ostatných čitateľov vo vnútorných priestoroch. A u nás sa nemusíte obávať už ani horúceho letného slniečka, pred tým Vás ochránia naše nové slnečníky. Verím, že prostredie, ktoré sme tu úpravami vytvorili, ponúkne naozaj príjemnú rodinnú a komunitnú atmosféru.“ Aktivity, ktoré sa knižnica chystá v letnej čitárni realizovať, majú pomáhať na ceste k čítaniu , ale zároveň majú napomôcť pri formovaní vzájomných vzťahov, vnímania inakosti a budovaní tolerancie.

Fotogaléria

Fond na podporu umenia