Kde bolo, tam bolo

Výstava: Kde bolo, tam bolo, Ľuboslav Paľo 
Termín: 1. 11. - 30. 11. 2017
Miesto: LitPark, Kukučínova ulica 2 v Košiciach 

Výstava Kde bolo, tam bolo pozostáva z ilustrácií rozprávkovej knihy s názvom Doktor Jajbolíto (Buvik, 2016), ktorú napísal ruský spisovateľ Korněj Čukovskij. Knihe bolo udelené ocenenie Najkrajšia detská kniha leta 2016, BIBIANOU, Medzinárodným domom umenia pre deti. Prostredníctvom krásnych ilustrácií tak deti môžu zavítať do sveta plného zvieratiek a zázračného doktora Jajbolíta, ktorý rozumie ich reči, a preto dokáže vyliečiť každú ich boliestku. Vďaka tomu sa však dostáva aj do dobrodružných situácií, ku ktorým pozýva všetkých návštevníkov výstavy.

Výstavu poskytla Mestská knižnica mesta Piešťany v rámci projektu S ilustráciami na cestách. Prezentácia českej a slovenskej kultúry, ktorý sa realizuje s finančnou podporou Úradu vlády SR – program Kultúra národnostných menšín 2017.

Ľuboslav PAĽO (*1968) študoval po Pedagogickej fakulte UPJŠ na VŠVU v Bratislave na oddelení voľnej grafiky a knižnej ilustrácie u profesora Dušana Kállaya. Okrem toho absolvoval študijný pobyt v Paríži (Cité Internationale des Arts). Venuje sa voľnej tvorbe, grafike a knižnej ilustrácii. Na VŠVU vyučuje teóriu a prax ilustrovanej knihy. Ilustroval mnoho kníh rôzneho zamerania (napr. Gilgameš, Tuláčik a Klára, Aeneas, Slovenské povesti, Ema a barón v meste, Rozprávky a bájky, Podivuhodné príbehy siedmich morí, Haló, haló, pani Mačka!, Zverinec na siedmom poschodí, Už dočiahnem na kľučku, Bájky, Doktor Jajbolíto, Kamzíkův velký skok...). Za svoju ilustračnú tvorbu získal Ľubo Paľo rôzne ocenenia doma i v zahraničí (Najkrajšie knihy Slovenska, Zlaté jablko BIB 2005, Bienále ilustrácií Oita).

Plagát - Pdf

 

Fond na podporu umenia