Výstava: Václav Havel - Politika a svedomie

Knižnica pre mládež mesta Košice v priestoroch pobočky LitPark na Kukučínovej ulici v Košiciach otvorí výstavu Václav Havel – Politika a svedomie.
Výstava, ktorá je venovaná Havlovým nedožitým osemdesiatinám pozostáva z dvadsiatich šiestich panelov. Návštevník na nich nájde slávne aj menej známe myšlienky z jeho textov a verejných prejavov. Citáty sú výstižne doplnené fotografiami, ktoré podtrhujú naliehavosť týchto výziev. „Vernisáž výstavy sa uskutoční v pondelok 10. októbra 2016 o 11.00 hod. v LitParku a zúčastnia sa jej študenti z Hotelovej akadémie na Južnej triede“, informuje a zároveň pozýva Iveta Hurná, riaditeľka knižnice.

Václav Havel, bol spisovateľom a dramatikom, jedným z prvých hovorcov Charty 77, známou osobnosťou politických zmien v roku 1989, posledným prezidentom Československa a prvým Českej republiky. Najčastejšie je charakterizovaný ako dramatik a autor absurdných hier. Jeho výroky k témam slobody, respektíve neslobody, rovnako ako jeho výzvy kade sa uberať, aj naďalej nastavujú nemilosrdné zrkadlo súčasnému svetu.
Výstavu pripravil Ústav pre štúdium totalitných režimov v spolupráci s Českými centrami a Knižnicou Václava Havla. Knižnici pre mládež mesta Košice ju sprostredkovalo České centrum, Bratislava a návštevníkom bude k dispozícii do 24. októbra 2016.

Pozvánka

Fond na podporu umenia